Hoewel het weer het zich nog niet laat aanzien, zitten we zowat aan de langste dag van het jaar, en is de meteorologische zomer aangebroken. En ik heb er zin in. Laatst concludeerden we al dat de luwte of het intermezzo van het kerkjaar, tussen Pinksteren en de adventstijd, zich goed leent om onze verwondering over de Drie-eenheid weer centraal te stellen, en dat als uitgangspunt te nemen voor het volgende jaar. Iets anders waar ik me altijd op kan verheugen en over verwonderen in de zomer is: sport!
En we hebben een geweldige sportzomer voor de boeg: het EK voetbal, gevolgd door de Tour de France en als toetje de Olympische Spelen. Zoveel vrije dagen heb ik helaas niet. Sport kan verbroederen, sportprestaties kunnen inspireren. Atleten die op de toppen van hun kunnen presteren, schier onmogelijke dingen proberen te doen. Helden die opstaan vanuit kansloos geachte posities of situaties. Het omgaan met persoonlijke overwinningen of teleurstellingen. Een peloton wielrenners die drie weken door de Franse zomer zwoegen als samenleving in het klein. Ik kan er geen genoeg van krijgen.
Ook kan ik het niet helpen om in al die menselijke prestaties, na te streven doelen en emoties ook heel veel van Jezus terug te zien. De Geest stroomt door allen, ja, of men zich daar nu bewust van is of niet, en bedoeld of onbedoeld ontstaan daar weer onverwachte verhalen uit, die verbinden, die inspireren, die iets aanraken wat weer resoneert met jouw geest. Voor mij gaat dat (meestal) voorbij chauvinisme. De terugkeer van Toni Kroos bij der Mannschaft, voor het EK in eigen land. Tadej Pogacar die zich in het rijtje Coppi et al. kan voegen. En, vooruit, Femke Bol die zich in het Stade de France tot koningin der atletiek kan kronen. Zin in de zomer!
Patrick
Zaterdagavond 7 oktober 2023
Tijdens deze avond zullen we een voorproefje krijgen van het weekend in het voorjaar 2024. Paul Young en Baxter Kruger zijn online aanwezig. Paul Golf zal wel fysiek aanwezig zijn. Details over hoe je aan deze avond deel kunt nemen zal binnenkort volgen.





